Kontaktinė informacija:
Telefonas: 8 668 00 000
El. paštas: info@seimospsichologas.lt


Kalvarijų g. 1
LT-09310, Vilnius, Lietuva
mapŽemėlapis..

Nr.9. Kaip apibūdintumėte santykius su partneriu?
  •  Puikūs
  •  Labai geri
  •  Geri
  •  Prasti
  •  Blogi
Rezultatai
Tvirta dvasia išgelbsti silpną kūną. - Hipokratas

Ligos prasmė

Kaip Jums atrodo, ar įmanoma gyventi ir būti patenkintam prabėgusiomis dienomis, matyti prasmę kiekvienoje akimirkoje, džiaugtis kiekviena nauja diena ir kiekvieną vakarą su dėkingumu užmigti, jaučiant pilnatvės jausmą...?

Pagalvokite apie žmones savo aplinkoje – ar jie laimingi ir ar patys galvoja, kad yra laimingi? Tokių žmonių labai mažai, pernelyg mažai...

O kaip Jūs - ar jaučiatės laimingu žmogumi? Ar džiaugiatės gyvenimu, ar mėgaujatės juo? Ar tam, ką mylite ir mėgstate, skiriate pakankamai laiko? Ar gyvenate dabartimi? Gal praeitimi arba ateitimi (kada nors... kai bus... kai užaugs... kai atostogausiu...)? Jeigu nuoširdžiai atsakėte „TAIP, DŽIAUGIUOSI IR MĖGAUJUOSI!“, tuomet patenkate į tuos 0,5 % suaugusių planetos gyventojų, kurie myli gyvenimą ir save. Deja, daugelis žmonių gyvena visai kitaip... Iki tol, kol jų neištinka nelaimė arba nekyla grėsmė sveikatai ar net gyvybei.

Sužinojus diagnozę, gyvenimas tarsi dalinasi į dvi dalis: iki diagnozės (šviesus ir nuostabus, tarsi seniai praėjęs sapnas) ir po diagnozės (realus ir grėsmingas). Kyla klausimai: Kaip taip galėjo nutikti? Kodėl man? Už ką? Kas, jei mirsiu? Kokia gyvenimo prasmė?

Daugelis ligą priima kaip bausmę iš aukščiau. Kiti - kaip „piktą“ atsitiktinumą. Bet kuriuo atveju, savo ligą vertiname kaip kažką labai blogo, atsitikusio su mumis. Štai čia, pasirodo, ir yra klaida! Kad kardinaliai pakeisti požiūrį į savo ligą, reikia savęs paklausti: „Kam liga man duota? Ką aš prarandu ir ką atrandu? Ko liga gali mane išmokyti? Ką supratau?“.

Tokiu būdu liga iš bausmės ar naštos taps galimybe keistis ir keisti. Toks požiūris padės išsilaisvinti iš daugelio baimių, permąstyti savo gyvenimą ir vėl patikėti savo jėgomis.

Todėl pagalvokite apie savo ligą ne kaip apie blogį, apvertusį Jūsų gyvenimą, o kaip apie galimybę pakeisti savo požiūrį į gyvenimą, gyventi taip, kad kiekviena diena būtų laiminga ir prasminga.