Kontaktinė informacija:
Telefonas: 8 668 00 000
El. paštas: info@seimospsichologas.lt


Kalvarijų g. 1
LT-09310, Vilnius, Lietuva
mapŽemėlapis..

Nr.9. Kaip apibūdintumėte santykius su partneriu?
  •  Puikūs
  •  Labai geri
  •  Geri
  •  Prasti
  •  Blogi
Rezultatai
Gyvenimas gražus tol, kol juo džiaugiesi. - V. Barauskas

Kodėl moterys eina į kairę?

Kodėl moterims taip patinka „žaisti su ugnimi“ ir įsivelti į slaptus romanus? Ko joms trūksta šeimyniniame gyvenime? Kodėl gi moterys būna neištikimos? Sakoma, kad vedusio vyro laimė priklauso nuo moters, kurios jis nevedė, o ištekėjusios moters nelaimė priklauso nuo vyro, už kurio ji ištekėjo. Taigi, kaip bežiūrėtume, pirmykštė moters neištikimybės priežastis – vyras (ar tai būtų jos sutuoktinis, ar meilužis).

O dabar pasinerkime į moteriškos logikos labirintus. Štai pagrindinės „moteriškos“ neištikimybės priežastys:

Palanki proga. Kiekvienos moters (beje, ir kiekvieno vyro) gyvenime pasitaiko palankių progų „mažai“ neištikimybei. Tokia romantiška aplinka, atmosfera kaista nuo įtampos, toks žavingas, seksualus vyriškio žvilgsnis! Taip norisi kažko naujo ir nepakartojamo! Apie tai niekas nesužinos... Kaip gali praleisti tokią progą?! Ir jei statistika nemeluoja, beveik pusė ištekėjusių moterų pasinaudoja šiuo šansu...

Tarnybinis romanas. Kaip jums atrodo, kas paparastai tampa tarnybinio romano iniciatoriumu: ištekėjusios moterys ar vedę vyrai? Galite nespėlioti: jie vienas kitą jaučia ir laiko veltui neleidžia. Seniai įrodyta, kad dirbanti moteris turi daug daugiau galimybių būti neištikima negu kad namų šeimininkė (net ir „nusivylusi“). Beveik trečdalis ištekėjusių moterų anksčiau ar vėliau susiranda darbe meilužį. Bendri interesai, bendri reikalai, bendri... patalai. Ir prie nieko neprikibsi. Darbas yra darbas! O kur dar priedas prie atlyginimo, karjeros galimybės... Viskas dėl šeimos!

Šeimyninė tradicija. Iš ko mes pirmiausia imame pavyzdį? Žinoma, iš mamos ir tėčio. O jeigu mama buvo tėčiui neištikima, o tėtis nuolat apgaudinėjo mamą, ir į visa tai jie užmerkdavo akis? Ko galima tikėtis iš savo antrosios pusės? Greičiausiai – šeimyninės tradicijos tęsinio. Moteris įprato galvoti, kad tokių dalykų porų gyvenime pasitaiko, tai yra normalu ir daryti iš to didelės tragedijos neverta. Štai tokią tendenciją įžvelgia psichologai...

Pavojingas amžius. Skiriami du pavojingi amžiaus tarpsniai: 1) Jaunystė-kvailystė. Kaip nebūtų keista, bet jaunos žmonos būna neištikimos dažniau nei jauni vyrai. Labiausiai „neištikimaujančių“ žmonų amžiaus grupė – nuo 25-30 metų. Jau lyg ir nemažai išbandyta šiame gyvenime, bet dar norisi kažko naujo patirti. O galbūt nevėlu dar ir ką nors pakeisti! Vyresnės moterys mažiau nori pokyčių, jos labiau vertina stabilumą ir pastovumą, o esminiai pokyčiai asmeniniame gyvenime „kainuoja“ daug daugiau emocinių išgyvenimų, todėl žaidimai su ugnimi jas domina mažiau; 2) Antrasis kvėpavimas. Vaikai užaugo, vyras paseno... Atėjo laikas pagyventi sau! O jeigu dar tik 35-eri (tai pats pavojingiausias, tipiškiausias neištikimybės amžius), tai galima imtis ir esminių pokyčių gyvenime. Pavyzdžiui, pakeisti vyrą.

Pasitikėjimo vaistas. Neištikimybė – kaip priemonė padidinti pasitikėjimą savimi. „Aš dar kažkam įdomi“, „Jaučiuosi patraukli, kai manimi domisi svetimas vyras“, „Kaip seniai aš negirdėjau tokių švelnių žodžių“ ir pan. Aplinkiniai žmonės mums kaip veidrodžiai: jei mumis žavisi, mes manome, kad esame žavingi, jei mūsų nepastebi, manome esantys pilki ir neįdomūs. Taip ir moteris aplinkoje ieško „veidrodėlio“, kuris nuolat į klausimą „kas pasaulyje gražiausia?“, atsakytų: „Tu, mieloji, nuostabiausia ir gražiausia!“.

Šeimos galva. „Kas leidžiama Jupiteriui, tas neleidžiama jaučiui“. Štai tokia filosofija moters, užimančios lyderio poziciją šeimoje. Ji pasitiki savimi ir yra tikra dėl ateities, ji dažniau imasi iniciatyvos, todėl turi daugiau šansų užmegzti naują pažintį negu kad žmona, esanti vyro šešėlyje.

Mokslų daktarė. Mokslininkų nuomone, moteris, kurios išsilavinimas aukštesnis negu vyro, dažniau būna neištikima ir turi daugiau nesantuokinių ryšių. Daugiausiai išsilavinimas turi įtakos neištikimybei brandesniame amžiuje.

Sekso iniciatorė. Pastebėta, kad tas, kuris yra sekso iniciatorius poroje, greičiau „nueina į kairę“. Jeigu iniciatorė moteris ir dar balzakiško amžiaus (apie 40 metų), tai liūdni vyro popieriai... Tokia moteris visuomet pasinaudos savo iniciatyva už šeimyninio lizdelio ribų ir nelauks, kaip kad kitos moterys, kol vyras pasiūlys jai ką nors įdomaus.

Kuo aš prastesnė už drauges?“. Kaip sakoma, su kuo sutapsi, toks ir patapsi. Jeigu geriausia draugė nuolat neištikima savo vyrui ir prie viso to gyvena patenkinta ir laiminga, o ir visos kitos draugės turi šiokios tokios patirties šiuo klausimu bei mielai dalinasi pikantiškomis detalėmis, tai kodėl gi nepabandžius uždraustojo vaisiaus?

Tegul iš pavydo nagus graužiasi!“. Kas gali būti saldžiau už žinojimą, kad kitos moterys tau pavydi? Kaip teigė prancūzų rašytojas Nikolas de Chamfort: „Kiekvienai moteriai, turinčiai meilužį, labiau rūpi tai, ką apie jį galvoja kitos moterys, negu tai, ką ji pati apie jį galvoja“. Štai jums konkurencinio mąstymo pavyzdys.

Turiu teisę!“. „Aš tokia nelaiminga! Ir kam už šito avino ištekėjau?“, „Aš tokia nelaiminga – jokio malonumo iš artumo su vyru!“, „Aš tokia nelaiminga – vyras vis komandiruotėse!“, „Aš tokia nelaiminga – esu ištekėjusi, trys vaikai, o įsimylėjau kitą vyrą!“. Taip galima tęsti be galo be krašto. Norint rasti priežasti, jų rasis šimtai.Svarbu kita – po žodžiais „aš nelaiminga“ slepiasi leidimas būti neištikimai. Na, maždaug - „nusipelnau ir aš lašelio laimės“...

Saldus kerštas. Įskaudino niekšas! Buvo neištikimas! Apgavo! Na, palauk, nenaudėli!.. Įtaisysiu ragus – iškart palengvės. Štai tokia paprasta gyvenimiška išmintis. Aišku, svarbu, kad nesužinotų, kad blogiau nebūtų...

Kaip noriu, taip dainuoju!“. Dažniausiai neištikimauja tas, kuris yra mažiau priklausomas ir kuris mažiau myli. Jeigu vyras vedė iš meilės, o moteris tekėjo iš išskaičiavimo, tikėtina, kad ji neatsisakys nors akimirkai pasijausti laiminga įsimylėjėle. Ir apskritai - kuris mažiau myli, tas labiau linkęs rizikuoti santykiais su tikslu rasti kažką geriau.

Įprotis. Nustatytas tiesioginis ryšys tarp seksualinės patirties iki vedybų ir nesantuokinių ryšių: kuo turtingesnė patirtis, tuo didesnė neištikimybės tikimybė. Na, kur jau ten tikimybė?! Statistika!

Sena meilė – nerūdija. O juk kažkada išgyvenau tikrą meilę – tokią romantišką, gražią... Kokia tuomet buvau laiminga! Nors ir sakoma, kad į tą pačią upę antrą kart neįbrisi, bet pabandyti galima! Visvien tai jau kažkada buvo... Juk to net neištikimybe pavadinti negalima“. Ar taip?

Geras draugas. Dažnai nesantuokiniai ryšiai prasideda nuo draugystės, kuri palaipsniui virsta emociniu prisirišimu. Jeigu draugystė ir toliau tęsiasi, tokių santykių tęsinys yra aiškus, t.y. atitinkantis nagrinėjamą temą. Pagal amerikiečių žurnalo „Women“ atliktą apklausą, 82 % moterų, kurioms nesvetimas tarnybinis romanas, teigė, kad visų pirma su vyrais, kurie vėliau tapo jų meilužiais, jos buvo tikrais draugais.

Juodas periodas. Nesėkmė po nesėkmės! Viskas krenta iš rankų, ir apskritai viskas atsibodo! Kada bus kokia prošvaistė? Gal pakeisti šukuoseną? Suknelę naują nusipirkti? O gal kailinukus? Tai kad pinigų nėra... Ir su tokiu vyru jų niekada nebus! Ką daryti? Ką čia tokio nuveikus, kad gyvenimas prašviesėtų? Gal kokį romaną užmezgus? Kaimynas jau kurį laiką taip maloniai sveikinasi...“ Štai jums pati banaliausia priežastis neištikimybei...

Šį sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti. Kiek moterų, tiek ir neištikimybių priežasčių. Čia aptarėme tik dažniausiai pasitaikančias. Priežasčių daugybė ir visos jos individualios, kaip individuali kiekviena moteris ir individualus kiekvienas vyras. Žinoma, nereiškia, kad esant kuriai nors iš aukščiau aprašytų situacijų, jūsų žmona būtinai bus neištikima. Žinoma, kad ne. Tačiau susimąstyti apie tai verta...

O dar geriau pagalvoti: kodėl jūsų žmona vis dar jums ištikima? Štai kur klausimas! Reiškia, jūsų reitingai aukšti! Reiškia, dar neatsirado jums prilygstančio konkurento!

 

Psichologė Laura Bratikaitė
www.seimospsichologas.lt


Neištikimybė Palanki proga Tarnybinis romanas Šeimyninė tradicija Mokslų daktarė  Pavojingas amžius Saldus kerštas Sena meilė Geras draugas Juodas periodas Psichologas Vilniuje Psichologinė pagalba Psichologo konsultacijos Šeimos psichologas Seimos psichologas